Autoškola Otruba, Jeseník

O nás

        Autoškola Mgr. Vilém OTRUBA realizuje výuku individuálně formou dálkového studia. Na teoretickou část se žák autoškoly připravuje částečně samostudiem z materiálů, které mu autoškola může poskytnout, dále pak dochází do autoškoly na konzultace, jejichž termíny si určí podle své potřeby.

        Autoškola Mgr. Vilém OTRUBA zajišťuje praktický výcvik i o víkendech a svátcích. Při domlouvání termínů jízd se přizpůsobuji žákům, a to jak místem nástupu, tak i časem . Praktický výcvik obsahuje 28 vyučovacích hodin pro osobní automobil. Autoškola Radek Pasecký - Praha poskytuje pro praktický výcvik vozy značek  Autoškola Radek Pasecký - Praha poskytuje pro praktický výcvik vozy značek  Autoškola Radek Pasecký - Praha poskytuje pro praktický výcvik vozy značek  Autoškola Radek Pasecký - Praha poskytuje pro praktický výcvik vozy značek   

        Autoškola Mgr. Vilém OTRUBA poskytuje pro praktický výcvik vůz značky Hyundai ix35 1.7 CRDi bílé barvy s nápisem: www.autoskolaotruba.cz.

        Autoškola Mgr. Vilém OTRUBA připomíná, že řidičský průkaz skupiny B mohou získat osoby ve věku minimálně 18 let. V osmnácti letech lze skládat zkoušky (nejdříve však druhý den po dovršení příslušného věku), ale s výcvikem je pochopitelně možné začít třeba v sedmnácti. Rovněž počítejte s tím, že délka výcviku je zhruba jeden až dva měsíce.

                   B
  • motorová vozidla s max. přípustnou hmotností do 3 500 kg a max. 8 místy k sezení kromě místa řidiče; smí být připojeno přípojné vozidlo o max. přípustné hmotnosti do 750 kg
  • traktory a samojízdné pracovní stroje s max. přípustnou hmotností do 3 500 kg
  • jízdní souprava s max. přípustnou hmotností soupravy do 3 500 kg
  • mopedy a malé motocykly s maximální konstrukční rychlostí 45 km/h

 

        Autoškola Mgr. Vilém OTRUBA  zajišťuje školení řidičů referentských vozidel.

Za tzv. „referentské školení“ se označuje školení těch řidičů, kteří při výkonu práce řídí motorová vozidla a nespadají přitom do režimu „Profesního školení“.

Povinnost zúčastnit se školení řidičů a ověření jejich znalostí vyplývající ze Zákoníku práce (zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů), se týká všech zaměstnanců, kteří fyzicky řídí v souvislosti s výkonem práce motorové vozidlo.

V praxi se jedná například i o zaměstnance, který řídí vozidlo na služební cestě bez ohledu na to, zda se bude jednat o řízení vozidla služebního nebo soukromého, ale například i o zaměstnance, který bude při výkonu pracovní činnosti řídit vozidlo na účelové komunikaci v uzavřeném prostoru nebo objektu.

Zákoník práce v § 103 odst. 2 ukládá zaměstnavateli povinnost „zajistit zaměstnancům školení o právních a ostatních předpisech k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, které doplňují jejich odborné předpoklady a požadavky pro výkon práce, které se týkají jimi vykonávané práce a vztahují se k rizikům, s nimiž může přijít zaměstnanec do styku na pracovišti, na kterém je práce vykonávána, a soustavně vyžadovat a kontrolovat jejich dodržování“. 

<< červenec 2024 >> 
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 

TOPlist


Administrace© Mgr. Vilém Otruba,  Ing. Vojtěch Dorňák